Інтелектуальна власність для медіа

Інтелектуальна власність для медіа

7 хв на прочитання
Наші послуги
Консультація

Правовий захист інтелектуальної власності у ЗМІ, авторського та медіа права

Надзвичайно важливою у ЗМІ є інтелектуальна власність, оскільки вона визнає права авторів та інших творчих осіб на їхні твори, ідеї, що застосовуються в медійній сфері. Авторське право захищає права авторів на їхні літературні, художні, наукові, музичні твори. У контексті ЗМІ це означає, що письменники, журналісти, фотографи та інші творчі особистості мають право контролювати використання своїх матеріалів та вимагати відшкодування за їх застосування без дозволу автора.

Медійне право стосується прав ЗМІ (газет, телебачення, радіо, Інтернету), виконуючи важливу роль в регулюванні використання та поширення інформації, інтелектуальної власності, права на приватність. Крім того, медіа право визнає право громадськості на отримання достовірної та об’єктивної інформації.

Інтелектуальна власність, авторське та медіа право потребують правового захисту, оскільки це є необхідною умовою для забезпечення справедливих умов конкуренції та стимулювання творчості, прогресивних інновацій у медійній сфері. Послуги по захисту інтелектуальної власності у ЗМІ, авторського та медійного права, які надають досвідчені юристи та адвокати юридичної компанії DextraLaw, сприяють збереженню інтелектуальної власності авторів та забезпечують їм відшкодування за незаконне використання їхніх творів. Скористайтесь професійною допомогою наших фахівців, і ви отримаєте підтримку високої якості та надійності медійних продуктів, що дуже важливо для довіри глядачів та споживачів. Тільки виконуючи законодавчі норми з інтелектуальної власності у ЗМІ можна зберегти творчий потенціал та стимулювати розвиток медіа-індустрії.

Коли необхідна правова допомога?

Захист авторського права для медіа може бути надзвичайно важливим у ряді випадків, коли використання чужих матеріалів порушує права автора чи призводить до неправомірної конкуренції, а саме:

  • Інформація використовується без дозволу автора;
  • Порушуються права на фото, відео, музику, звукові записи;
  • Інтелектуальна власність у ЗМІ використовується незаконно;
  • Застосовується плагіат та незаконне копіювання. 

Тільки маючи узаконене відповідно до вимог чинного законодавства авторське та медійне право можна заборонити стороннім особам користуватись об’єктом авторського права та використововувати його особисто з отриманням прибутку.

В нашій країні дана сфера правового захисту розвинена недостатньо. Медіа-бізнес постійно стикається з багатьма ризиками, що примушує більш уважніше ставитися до своїх прав.

Відповідальність за порушення медіа-права

Сьогодні медійна сфера піддається реформуванню. Був прийнятий Закон України “Про медіа”, який визнає телебачення, радіо, пресу, соціальні медіа та соцмережі, блогерів. Будь-яка медійна діяльність повинна бути ліцензована. Закон передбачає значні покарання за порушення на всіх етапах. Наприклад:

  • За плагіат, незаконне копіювання штраф може складати від 30000 до 100000 грн;
  • За недотримання правил щодо публікації, розповсюдження інформації передбачаються адміністративні санкції, заборона на здійснення певного виду медіа-діяльності.
  • За ряд порушень в медіа-діяльності особа може притягуватись навіть до кримінальної відповідальності.

Забезпечити правовий захист вашого медійного бізнесу готові адвокати нашої юридичної компанії.

Співпраця з DextraLaw – це завжди надійно, професійно, вигідно!

Досвідчені юристи (адвокати) нашої компанії мають можливість запропонувати кожному клієнту повноцінний юридичний супровід та ефективну підтримку по захисту інтелектуальної власності у ЗМІ, авторського та медійного права. Маючи багаторічний практичний досвід роботи в даному напрямку та досконалі знання законодавства, вони гарантують:

  • Бізнес-орієнтовність – комплексне вирішення проблеми з розширенням спектру послуг у відповідності з вимогами клієнтів;
  • Надійність – юридичні послуги високої якості;
  • Профільність – наші фахівці є експертами в сфері медійного права;
  • Індивідуальний підхід – довгострокова співпраця вибудовується на принципах індивідуальності виконання замовлення кожного клієнта, пошуку нестандартних рішень;
  • Доступність – адекватна вартість кожної послуги та фінансова відповідальність.

Доказом нашої плідної співпраці з багатьма замовниками є безліч позитивних відгуків. Прикладом одного з успішних проєктів є правовий супровід фільму “Давай танцюй!” https://www.youtube.com/watch?v=NG-AVyRA2D4

Юристи (адвокати) DextraLaw на законодавчому рівні оформили права на фільм, вихід його в прокат, уклали договір з авторами та акторами. Складність робіт полягала в тому, що всі юридичні аспекти виконувались постфактум. Але наші фахівці впорались з даним проєктом відмінно.

Якщо ваш медійний продукт приносить прибуток, зафіксуйте його використання на законодавчому рівні. Ми допоможемо захистити ваше авторське право та інтелектуальну власність у ЗМІ, яким би складним не було юридичне завдання. Залиште заявку на сайті або зателефонуйте за номером контактного телефону.

Запитання – відповіді

Хто є суб’єктом авторського права?

Відповідно до чинного законодавства України суб’єктами авторського права виступають автори літературних, художніх, наукових творів, інших мистецьких доробків або їх спадкоємці. Також авторське право можуть мати люди, які отримали його від автора чи його спадкоємців. Автор – це фізична особа, яка самостійно створила відповідний твір.

Що буде за порушення авторського права? 

Порушник авторського права несе цивільно-правову відповідальність. Він зобов’язаний відшкодувати грошову компенсацію та моральну шкоду правовласнику за неправомірне використання суб’єкта авторського права.

Що таке плагіат?

Привласнення авторських прав на твір, нову розробку чи відкриття іншої людини та використання чужої праці шляхом копіювання чи публікації з метою отримання прибутку, не посилаючись на автора, вважається плагіатом.

Як захистити авторське право?

Захист авторських прав можна здійснити в судовому порядку. Основну кількість цивільно-правових справ щодо порушень авторських прав розглядають суди.

– Реєстрація авторського права може стати необхідною у разі потреби, оскільки це забезпечує додатковий доказ того, що Ви є автором твору та що Ваші права виникли першими. Це не обов’язковий крок, але при спорах про авторство це може значно полегшити ситуацію та допомогти захистити Ваші права.

– Фіксація передачі майнових прав на твір за допомогою письмових договорів також має важливе значення. Це забезпечує ясність та унікальність угоди між сторонами та дозволяє уникнути можливих спорів у майбутньому.

– Судовий захист також є надзвичайно важливим аспектом у сфері інтелектуальної власності, авторського та медійного права. У разі порушення Ваших прав, ви маєте право звернутися до суду для захисту своїх інтересів та вимоги компенсації за завдані збитки.

Судовий захист є ключовим інструментом захисту у випадку, коли Ваші права у сфері інтелектуальної власності, авторського та медійного права уже порушено.

Залишились запитання?

Навіщо відкладати, опишіть свою проблему чи питання, звернувшись до нас, замовивши дзвінок, або зв'язавшись з нами через контакти зручним для вас способом!

Зв'язатись з нами
Консультація
0%

ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ

Наш фахівець зв’яжеться з вами та надасть детальну інформацію по вашим питанням.